Obchodní prostory a kanceláře v industriálním stylu

Objekt tkalcovny Siegel
& Moravolen

osapo reality

Co vám můžeme nabídnout

Objekt je v postupné rekonstrukci, což umožňuje připravit prostory na míru

Výborná dostupnost v blízkosti hlavních pěších tras

Prostorné společné prostory pro odpočinek i kreativní práci  

Osapo reality

Technický popis

Tento objekt tvoří 2 vzájemně propojené budovy, které byly postaveny v industriálním duchu v 2. polovině 19. století jako mechanická přádelna lnu France Siegla. V budově souběžné s ulicí M. R. Štefánika se nachází v suterénu a přízemí prodejní plochy o výměře 400 a 500 m2. V prvním patře jsou situovány kanceláře o ploše 400 m2. Druhou budovu, která je kolmá k hlavní budově, tvoří patrový objekt, kde se nachází v přízemí prodejní plochy o výměře 500 m2 a v prvním patře kanceláře o ploše 400 m2. Tento objekt je v postupné rekonstrukci tak, aby splňoval všechny současné standardy.

Technické parametry
3 patra, 1400 m2 obchodních ploch, 800 m2 kancelářských ploch

Osapo reality

Volné prostory k pronájmu

1.NP  20 m2   Obchodní jednotka

Vhodné jako kancelářské prostory

Nabízíme k pronájmu místnost o výměře 20m2 vhodnou jako kancelář. Měsíční cena pronájmu: 2.200Kč. V ceně nejsou zahrnuty energie ve výši 1.500 Kč/měsíc (cena fixována na 2 roky).

Osapo reality

Historie

Tato budova byla postavena v druhé polovině 19. století v industriálním stylu jako součást nově založené továrny Carla Siegla na zpracování lnu.  Po druhé světové válce v ní sídlilo ředitelství a sklady nově vzniklého národního podniku Moravolen. Pod tímto názvem se tento objekt vryl do paměti většiny starší generace obyvatel Šumperka.  V současné době prochází postupnou modernizací tak, aby splňovala všechny požadavky na moderní kancelářský a obchodní objekt.  Předností této potupné rekonstrukce je možnost přizpůsobit její funkci požadavkům budoucího nájemce, zejména u obchodních prostor v přízemí, a zvýraznit jeho industriální charakter (čistý halový půdorys s litinovými sloupy uprostřed).